Bir Bebek Bakıcısına İşinin İlk Gününde Nasıl Eğitim Verilir?

Prepping a Babysitter to Watch Your Child With T1D - JDRF

Çocuklarını bakıcıya bırakmak çoğu zaman birçok ebeveyn için acı verici bir durumdur. Özellikle çocuklarını ilk kez bakıcıya bırakıyorlarsa miniklerinden uzak kalma endişesi yaşayacaklardır. Ancak bebek bakıcıları sorumluluğu üstlenmeden önce iyi eğitilmişse, her şeyin yolunda gitmesi beklendiğinden daha huzur içinde dinlenebilirsiniz. Diğer bakıcıların aksine bebek bakıcıları genellikle cocuk bakiciligi genç, enerjiktir ve her şeyi oldukça kolay öğrenebilirler. Çocuklarınıza bakarken ne yapmaları ve ne yapmamaları gerektiğini onlara öğretmek sizin sorumluluğunuzdur. Sağladığınız rehberlik ne kadar iyi olursa, başarı şansınız da o kadar artar.

Evinizi tanıtın: Bebek bakıcısına evinizin etrafını göstermek önemlidir ve çoğu zaman birçok ebeveyn tarafından göz ardı edilir. Bebek bakıcısının evinize aşina olmasını sağlamak, evde çocuklarınızla ilgilenirken daha az kaygılı hissetmesini sağlayacaktır.

Daha sonra, çocuklarınızın bebek bakıcısı olarak, telefon gibi eşyaların nerede olduğunu, hangi odalarda oynamaya uygun olduğunu, yiyecek ve içeceklerin nerede saklandığını, yangın söndürücü gibi acil durum malzemelerinin nerede bulunabileceğini, eşyaların nerede olduğunu bilmesi gerekir. çocukların uyuması vb. Ayrıca evin hangi alanlarının kendisi ve/veya çocukları için yasak olduğunu ona bildirin.

Tüm görevleri listeleyin: İster birkaç saatliğine ister tüm gün/gece olsun, bebek bakıcısına görevleri konusunda talimat vermelisiniz. Bu onun hizmetlerinden daha iyi yararlanmanıza yardımcı olur. Eğer bilgisiz bırakılırsa, istediğini yapacaktır ve bu sizin ve çocuğunuzun hoşuna gidebilir veya gitmeyebilir. Çocuklarınıza bakarken ona görevlerinin bir listesini vermek daha iyidir. Örneğin, çocuk bakıcısının çocuklarınızı beslemesi bekleniyorsa, ona çocukların ne zaman yemeleri gerektiğini ve onları neyle beslemeleri gerektiğini söylemesi daha iyi olur.

Çocuklarınızın aktivitelerine ilişkin bir program verin: Bebek bakıcısının çocuklarınızla uzun bir süre (örneğin gece boyunca) birlikte kalmasını bekliyorsanız, çocuklarınızın günlük programını gözden geçirmek iyi bir fikirdir. Bebek bakıcısına çocukların ne yaptığını ve ne zaman yaptıklarını gösteren bir zaman çizelgesi sağlamak çok yararlı olabilir. Örneğin, bebek bakıcısı oradayken çocukların ev ödevi yapması bekleniyorsa, bunun ne zaman yapılması gerektiğini ve onlara bu konuda yardımcı olmasının beklenip beklenmediğini ona bildirin. Günlük programın bu şekilde düzenlenmesi, bebek bakıcısının kendisinden ne beklendiğini bilmesine yardımcı olacak ve çocukların programlarına sadık kalmasını ve hiçbir şeyi kaçırmamasını sağlayacaktır.

Özel ihtiyaçlar: Özel ihtiyaçlar arasında bebek bezinin değiştirilmesi, çocuklara ilaç verilmesi, çocukların alerjisi olabilecek belirli yiyecekleri yememelerinin sağlanması vb. gibi şeyler yer alabilir. Bebek bakıcısına bu tür özel ihtiyaçların bir listesini vermek, çocuğunuz için güvenli ve rahat bir ortam yaratmanıza yardımcı olur.

Oyun alanı ve havuz güvenliği: Çocuğunuzun günlük aktiviteleri dışarıda veya yüzme havuzunun yakınında oynamayı içeriyorsa, çocuğunuz bebek bakıcısıyla birlikteyken aktiviteyi atlamayı düşünebilirsiniz. Bunun yerine bebek bakıcısından çocuğu evde alternatif bir aktiviteye dahil etmesini istemeyi düşünün. Ancak çocuğunuzun bakıcıyla birlikteyken bu tür aktiviteler yapmasına izin vermeyi tercih ederseniz, bebek bakıcısına alması gereken güvenlik önlemleri konusunda katı talimatlar vermelisiniz.

Acil durumlarda nasıl tepki verilir: Acil bir durumu önceden tahmin edemezsiniz veya bir şeyin olmasını her zaman engelleyemezsiniz. Yapabileceğiniz tek şey, acil bir durumun mümkün olan en iyi şekilde ele alınmasını sağlamak için gerekli adımları atmaktır. İlk yardım ve CPR konusunda eğitim almış bir bebek bakıcısı muhtemelen birçok acil durumu etkili bir şekilde ele alabilecektir. Bebek bakıcınız ilk yardım ve CPR konusunda eğitimli değilse, acil bir durum ortaya çıktığında nasıl tepki vermesini beklediğinizi ona talimat vermeniz akıllıca olacaktır. Ona tüm acil durum iletişim numaralarınızı verin; Kimseye ulaşamıyorsa komşularından yardım alması gerekip gerekmediğini ona bildirin. Bölgenizdeki acil bakım/acil servis odaları vb. için iletişim bilgilerini ona verin.

Çocuklarını Los Angeles’ta bebek bakıcılarının bakımına emanet eden ebeveynlerin hepsi, çocuklarının kendileri için değerli ve önemli olduğunu büyük olasılıkla kabul edeceklerdir. Olması gerektiği gibi. Bir bebek bakıcısının temel amacı, ebeveynleri yanlarında olmadığında gözetim ve rehberlik yoluyla masraflarını güvende tutmaktır. Bunu akılda tutarak, hem ebeveynler hem de bebek bakıcısı, bunu mümkün kılmak için her zaman belirli bilgilerin hazır olduğundan emin olmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *